آخرین اخبار
فراتر از نفت

خسارات تحریم نفتی روسیه بر اوکراین

تبریک وزیر نفت به سردار سلامی

تحریم ایران بهای نفت را افزایش داد

حفر ۷ حلقه چاه نفت و گاز در فروردین‌ماه

آمریکا امروز پایان معافیت‌های خرید نفت از ایران را اعلام می‌کند

ارسال کمک‌های اهدایی پرسنل شرکت نفت ایرانول به مناطق سیل‌زده

اطلاعیه شرکت بازرگانی پتروشیمی در خصوص موارد مطرح شده در فضای مجازی

جوابیه شرکت انتقال گاز به یک گزارش +پاسخ"نفت ما"

کمک ۱۰۰ میلیون یورویی توتال برای بازسازی کلیسای نوتردام

راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری در خوزستان

قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی نیازمند تصمیمات منطقی و جسورانه است

کشف میدان نفتی جدید توسط اکسون موبیل

قرارداد نفتی باکو با bp

حفاران نفتی چین زیر گوش آمریکا

امریکا تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد

تخلف روسیه از توافق با اوپک

مصر جلوی عبور نفتکش‌های ایرانی را نمی‌‌گیرد

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

کمک عربستان به عراق برای اکتشاف گاز

کدام کشورها بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارند؟

افزایش صادرات نفت ایران به چین

اتصال پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول در آبادان به برق شهر

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

نائب رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفت و گو با " نفت ما":

شرکت انتقال گاز ناتوان است/ نظارت بر روی خطوط لوله رها شده است

۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱/۲۶کد خبر: 114345
نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه خطوط لوله گاز از حساسیت بالایی برخوردار هستند گفت: اینکه لوله کشی انجام شود و هیچ نظارتی بر آنها نشود و رها کنیم تا زمانی که حادثه ای پیش بیاید، کار درستی نیست و شنیده شده که در شرکت انتقال گاز وظایف بدرستی اجرا نشده است.


نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی انفجار خط لوله گاز که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنانمان شد را ناشی از سهل انگاری توصیف کرد و گفت: باید مشخص شود که وزارت راه و شهرسازی مقصر بوده یا شرکت قصور کرده و هر کدام به اندازه تقصیری که داشته اند پاسخگو باشند، مجازات شوند و تاوان زیان دیدگان را بپردازند.


یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار  آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، با ابراز تاسف از حادثه انفجار خط لوله گاز که باعث آسیب به اتوبوس در حال حرکت در جاده و جان باختن تعدادی از هموطنانمان شد گفت: زمانی که این حادثه رخ داد مجلس شورای اسلامی در تعطیلات بود و به همین دلیل نتوانستیم مساله را پیگیری کنیم.


وی به تشریح حادثه و دلایل آن پرداخت و گفت: وضعیت حقوقی این طور است که اتوبوسی در مسیر قانونی خود در حال حرکت بوده که لوله گازی در کنار جاده منفجر می شود و عده ای از هموطنانمان جان خود را از دست می دهند.


نماینده جیرفت و عنبر آباد بر شناسایی مقصران اصلی این حادثه تاکید کرد و گفت: قانون برای راهها حریم تعیین کرده و باید این حریم به نوعی محترم شمرده شود که خطری برای بهره برداران از راهها به وجود نیاید.


وی با تاکید بر اینکه نباید لوله گاز یا نفت که خطر انفجار دارد در حریم راهها ایجاد شود گفت: از نظر قانونی باید مشخص شود که ابتدا خط لوله گاز بوده و سپس از سوی وزارت راه و شهرسازی راه احداث شده یا ابتدا راه وجود داشته و شرکت ملی گاز اقدام به لوله گذاری کرده است. هر کدام اولویت داشته باشند باید مطالبه گر باشند.


کمالی پور خواستار شناسایی مقصران اصلی این حادثه شده و گفت: هر کس باید به اندازه تقصیری که داشته مجازات شود و پاسخگو باشد.


وی با اشاره به اینکه لوله کشی گاز بر اساس فناوری روز است که باید به صورت مستمر مورد بررسی قرار گیرد گفت: مسوولان شرکت ملی گاز باید خطوط لوله گاز را به صورت مستمر کنترل کنند تا چنانچه اشکالی در مسیر به وجود آمده یا در نتیجه نشست زمین به لوله های گاز آسیب رسیده مشخص و نسبت به رفع معایب به وجود آمده اقدام شود. 


نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه خطوط لوله گاز از حساسیت بالایی برخوردار هستند گفت: اینکه لوله کشی انجام شود و هیچ نظارتی بر آنها نشود و رها کنیم تا زمانی که حادثه ای پیش بیاید، کار درستی نیست و شنیده شده که در شرکت انتقال گاز وظایف بدرستی اجرا نشده است.


وی با تاکید بر اینکه مسافرانی که در اتوبوس بوده اند هر احتمالی را پیش بینی کردند به غیر از اینکه لوله گاز منفجر شود گفت: مردم در این حادثه بی تقصیر بوده اند و هر دستگاهی که مقصر بروز این حادثه بوده، باید پاسخگو باشد و تاوان و خسارت آسیب دیدگان را بر اساس قانون بپردازد.
کمالی پور با اشاره به وجود میلیونها کیلومتر لوله کشی گاز در سراسر کشور گفت: اگر امروز با مقصران اصلی برخورد نشود، سهل انگاری متوقف نخواهد شد.


وی در پایان گفت: انفجار در خطوط لوله گاز چیز جدیدی نیست و هر ساله چنین اتفاقاتی در کشور رخ میدهد که این نشان میدهد شرکت انتقال گاز به وظیفه خود بدرستی عمل نکرده است‌.

 » نظرات بینندگان
» سینا | ساعت ۱۰:۳ - ۱۳۹۸/۱/۲۶
0
0
وقتی مدیریتی که فقط بدنبال سیاسی کاری باشد و برایش جان انسانها مهم نباشد می شود این!
نماینده مجلس هم انتقاد می کند اما پیگیری نمی شود/
» ناشناس | ساعت ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱/۲۶
0
0
مگه نماينده مجلس كيست مطمئن باش كه ايشان نيز دنبال جهيزيه سياسي خود از اين شركت دوليت بوده ولي چون بهش دست نيافته وارد عمل شده / بابا جون دست رو دست زياده
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما